Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Úvodná stránka obce Pruské

Aktuálne oznamy

Jesenný triedený zber odpadov z domácností

Oznamujeme občanom, že v dňoch 20. 11. 2018 – 21. 11. 2018 (utorok a streda) bude vykonaný triedený zber odpadu z domácností nasledovne:
dňa 20. 11. 2018, t.j. v utorok
– Elektroodpad – elektromotory, televízory, rádia, počítače, chladničky, mrazničky, elektrické sporáky, vysávače, žehličky apod.,
– batérie a akumulátory, 
– papier pevne zviazaný do balíkov, prosíme vytriediť zvlášť kartónové obaly, 
– sklo vo vhodnom ...viac...


 

Dedinská zabíjačka

Zabijacka.jpg
 

Nahlásenie počtu ošípaných na Obecný úrad

Regionálna veterinárna a potravinová správa v Púchove s ohľadom na aktuálny vývoj situácie vo výskyte afrického moru ošípaných v okolitých krajinách a s tým súvisiace možné zavlečenie nákazy aj na územie SR v zmysle zákona č.39/2007 Z.z. v znení neskorších predpisov, na základe § 16 ods. 1,7 žiada obec Pruské o spoluprácu vo veci získania prehľadu o počte chovov, ktoré chovajú 1 a viac ošípaných v obci.
Je povinnosťou občanov nahlásiť tiet ...viac...


 

Výsledky volieb do orgánov samosprávy obcí

V prílohe si vo formáte *.pdf môžete pozrieť výsledky volieb do orgánov samosprávy obcí, ktoré sa konali dňa 10. 11. 2018.
 
viac...


 

Rodičovská zábava v ZŠ s MŠ H. Gavloviča Pruské

Vážení rodičia a priatelia školy! ZRŠ pri ZŠ s MŠ Hugolína Gavloviča Vás srdečne pozýva na rodičovskú zábavu. Rodičovská zábava sa uskutoční dňa 24. 11. 2018 so začiatkom o19:00 hod. Cena vstupenky je 15 € (v cene je káva, večera a fľaša vína pre dvojicu). Do tanca hrá skupina MELODY. O občerstvenie sa starať nemusíte. K dispozícii Vám bude otvorený bar (alko, nealko, „chuťovky“).Čaká na Vás aj tombola. Zároveň žiadame rodičov a priateľov školy, ...viac...


 

Doručený list od občanov z miestnej časti Savčina

V prílohe si vo formáte *.pdf môžete prečítať list, doručený od občanov z miestnej časti Savčina, týkajúcu sa prijatia účinných dopravných opatrení.
 
Odpoveď starostu obce: 
Dňa 24. 10. 2018 sa na Obecný úrad obrátil p. Anton Liko so žiadosťou o prijatie účinných opatrení (v prílohe). 
Po preverení Vám oznamujem nasledovné skutočnosti: v daných lokalitách má výsadbu cukrovej repy PD Vršatec Pruské a Agrodružstvo Tuchyňa ...viac...


 

Schválený projekt ZŠ s MŠ H. Gavloviča

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR  ako sprostredkovateľský orgán pre operačný program Ľudské zdroje na základe výsledkov konania o žiadosti o nenávratný finančný príspevok žiadateľa: Základná škola s materskou školou Hugolína Gavloviča, Pruské schválilo žiadosť o nenávratný finančný príspevok (ŽoNFP)  s výškou  príspevku maximálne 153 435,07 EUR a výdavkami projektu 161 510,60 EUR. 
 
 
viac...


 

Cvičenie zumby na fare

Oznamujeme občanom, že od 23. 10. 2018 (utorok) sa v Pastoračnom centre v Pruskom znova začína cvičiť fitness program - zumba. Cvičiť sa bude každý utorok a štvrtok o 18:30 hod.
 
viac...


 

Beh Okolo Ľuborče

Organizátori TJ Ľuborča a Champion Club Vás pozývajú na 50. ročník Behu okolo Ľuborče. Tento rok je jubilejný 50. ročník. Propozície súťaže nájdete v priložených súboroch. 
Podujatie sa uskutoční 10. 11. 2018. 
 
viac...


 

Zákaz spaľovania biodpadov a ich ukladanie do nádob na komunálne odpady

Upozorňujeme občanov, že spaľovanie lístia, konárov, zvyškov rastlín po zbere úrody a ostatného odpadu zo záhrad a domácnosti, je zakázané. Napriek tomu k tejto situácii dochádza pravidelne,  pričom sa porušujú viaceré zákony – zákon o odpadoch, Občiansky zákonník  a tiež zákon ochrane pred požiarmi.

Pri spaľovaní biologických odpadov sa uvoľňujú toxické látky, ako napr. oxid uhoľnatý, dráždivý čpavok, uhľovodíky, dechtové látky a mnoh ...viac...


 

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do Obecného zastupiteľstva a voľbu starostu obce

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do Obecného zastupiteľstva 
1. Tibor Arendáš, Ing., 56 r., technológ, Smer - sociálna demokracia
2. Vladimír Barcík, Bc., 33 r., SZČO, Kresťanskodemokratické hnutie
3. Ondrej Buday, Ing., 42 r., SZČO, Starostovia a nezávislí kandidáti
4. František Cíbik, 62 r., SZČO, Starostovia a nezávislí kandidáti
5. Vladislav Hrehuš, 45 r., vodič v zdravotníckom laboratóriu, Kresťanskodem ...viac...


 

Prijímanie prihlášok do pálenice

Pestovateľská pálenica v Pruskom oznamuje občanom, že prijíma prihlášky na pestovateľské pálenie ovocia na tento rok na adrese: Anton Jankovič, Pruské 418. Občania sa môžu prihlásiť aj telefonicky na čísle telefónu: 042/4492 593, alebo 0948/707045. Pálenica zabezpečuje dovoz kvasu ako aj odvoz vypáleného destilátu. 
 
viac...


 

Ťažba štrkopieskov v Podvaží - odpoveď z MŽP SR

Odpoveď na žiadosť starostu obce ohľadne ťažby štrkopieskov v Podvaží. 
 
Vážený pán starosta,
generálnou riaditeľkou sekcie geológie a prírodných zdrojov som bol poverený, aby som odpovedal na Vašu žiadosť týkajúcu sa zámeru využívania štrkopieskov, ktorý ste pracovne nazvali „štrkopiesky Podvažie“. V Informačnom systéme posudzovania vplyvov na životné prostredie je uvedená činnosť „Ťažba štrkopieskov na nevyhradenom ložisku ...viac...


 

Uzávierka podjazdu pod železničnú trať v Ilave

001.jpg

Na základe informácie z Okresného dopravného inšpektorátu v Trenčíne  a Správy ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja oznamujeme širokej verejnosti, že až do odvolania je uzatvorený podjazd pod železničnú trať na ceste II/574 v Ilave z dôvodu vážneho poškodenia telesa vozovky - havarijný stav. 

Obchádzková trasa do mesta Ilava od obce Pruské je po ceste II/574 a I/61 (diaľničný privádzač), ktorá bude vyznačená dopravným značením. 
...viac...


 

Informácie o zákaze zastavenia na námestí

Vzhľadom na časté porušovanie zákazu zastavenia na námestí dávame do pozornosti všetkým vodičom  platné znenie zákona NR SR č. 8/2009 Z.z. , kde v paragrafe 25 sa píše nasledovné:
(1) Vodič nesmie zastaviť a stáť
d) na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou; tento zákaz neplatí v obci na križovatke tvaru "T" na náprotivnej strane vyúsťujúcej cesty,
f) na zastávke vozidla pravidelnej ...viac...


 

Nenašli sa žiadne akcie

Za obsah zodpovedá
Obec Pruské

dnes je: 20.11.2018

meniny má: Félix

webygroup
ÚvodÚvodná stránka