Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne podujatia v roku 2018

BALUT pre všetkých (Bielokarpatská Akadémia Ľudových Umeleckých Tradícií) – Festival ľudovej tvorivosti menšín

Poskytovateľ dotácie: Fond na podporu kultúry národnostných menšín
Číslo zmluvy: 18-450-02147
Výška poskytnutej dotácie/spolufinancovanie: 3500 EUR/250 EUR
Dátum realizácie: 20. 07. 2018

Cieľom projektu je prezentácia kultúry všetkých národnostných menšín na Slovensku formou vystúpenia a tvorivých dielní, pričom zámerom bolo interaktívne zapojiť aj občanov nášho regiónu. V spracovanom projekte sme sa rozhodli prezentovať viacero kultúrnych predstavení národnostných menšín a následne s tvorivou výtvarnou dielňou detí a mládeže tak, aby došlo k fixácii nehmotného kultúrneho dedičstva národnostných menšín do výtvarnej podoby.

Aktivity projektu: predprojektová príprava, spracovanie programu akcie BALUT, realizácia tvorivých dielní, vyhodnotenie projektu. 

Vzhľadom na krátenie požadovaných finančných prostriedkov bol scenár podujatia upravený a zostavený na jednodňové podujatie, keďže pôvodne oslovené súbory mali vysoké finančné požiadavky.

Program podujatia

i_5377408.jpg

Celého podujatia sa zúčastnilo cca 700 a poslucháčov v rámci piatkového programu. Na projekte sa aktívne podieľalo 15 členov občianskeho združenia HUGO ako dobrovoľníci, 2 členovia Športového klubu 98 Pruské ako dobrovoľníci, učitelia Základnej školy s Materskou školou Hugolína Gavloviča a ďalší dobrovoľníci z radov miestnych občanov.

Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín

i_5377413.png


 

Za obsah zodpovedá
Obec Pruské

dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

webygroup
ÚvodÚvodná stránka