Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Projekt Rekreačné zóny

Názov projektu: Rekonštrukcia rekreačných zón v miestnych častiach obce Pruské
Celkový objem výdavkov: 14.590,42 EUR. 
Program rozvoja vidieka SR 2017 - 2013, 3.4.1. Základné služby pre vidiecke obyvateľstvo


Predmetom projektu je rekonštrukcia rekreačných zón v obci Pruské a miestnych častiach Podvažie a Savčina. 

 

V obci Pruské sa rekonštrukciou vytvorí oddychovo-rekreačný priestor, ktorý bude určený pre širokú verejnosť. Priestor bude vhodný pre duševnú a telesno-športovú relaxáciu občanov, nakoľko sa na tomto mieste bude konat dostatočný počet kultúrnych podujatí, spoločenských aktivít určených nielen pre obyvateľov obce, ale aj pre jej návštevníkov. Taktiež sa v tomto priestore budú usporiadavať pracovné aktivity, kultúrno-spoločneské akcie a mnohé iné aktivity. Na nádvorí bude možnosť vystavovať ručné práce dôchodcov alebo iných skupín obyvateľstva alebo priestor doplniť o historické, kultúrne, poľnohospodárske prvky. 
 

Jednou z výhod rekonštrukcie v miestnej časti Podvažie je zvýšenie bezpečnosti u deti, keďže priestor je v blízkosti vodného toku. Priestor bude teda oplotený, ďalej bude na tomto mieste doplnené kryté sedenie, opraví sa pódium, budú vykonané parkové úpravy a prebehne rekonštrukcia športovej časti. Postupne sa doplnia urbanistické prvky drobnej architektúry. Po rekonštrukcii zóna poskytne nerušný oddych a rekreáciu rovnako pre ako občanov, tak aj pre návštevníkov Podvažia.

Druhou rekonštruovanou časťou obce Pruské je Savčina. Úpravou tohto priestoru sa zvýši jej štandard, keďže po rekonštrukcii bude tvoriť ucelený priestor, ktorý občanom ponúkne nerušený oddych, rekreáciu a šport. Zóna bude upravená krytým sedením, doplnená informačným systémom, oživí ju dostatočný počet prvkov zelene. Taktiež sa doplnia prvky, ktoré budú slúžiť na rekreáciu a šport.  V priestore sa budú nachádzať aj doplnkové urbanistické prvky drobnej architektúry. Pre občanov bude zóna plniť funckiu oddychu a ponúkne im nový informačný priestor, ktorý bude užitočný aj pre turistov či návštevníkov územia. Výborná je samotná idea, pretože návštevníci, ktorí sa tu rozhodnú tráviť čas, si budú môcť oddychnúť v krytom posedení, zašportovať a pomocou  informačno-turistickej mapy si určiť ďalší smer cesty. 

 

Predmetné plochy netvoria centrálny priestor v obci. Jedná sa o kľudnejšie oddychové zóny kombinujúce rôzne prvy pre čo najširšie možnosti vyžitia.

 

logo eu  logo leader    vlajky  logo maslogo prv  loga

 


 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

Za obsah zodpovedá
Obec Pruské

dnes je: 22.5.2019

meniny má: Júlia, Juliana

webygroup
ÚvodÚvodná stránka